Essex Girls

Titul v originále: Essex Girls

Autor: Rebecca Prichard
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 5

Rebecca Prichard(ová) (Velká Británie)
ESSEX GIRLS (HOLKY Z ESSEXU)

1 m, 5 ž

Hra je pohledem do života dospívajících dívek. Otevírá se nám na dámských toaletách jedné školy. Ve frontě na jediný fungující ze tří záchodů se tu sejdou tři spolužačky. Baví se o škole, učitelích, sexuální výchově, sexuálním životě svých učitelů. Brzy je čeká pohovor s psychologickým poradcem školy o výběru budoucího povolání. Pohádají se, protože jedna z nich chce jít na rande s klukem své kamarádky. Vystřídají témata prdění, mejdanů, první pusy, homosexuality. Přijde řeč i na Kellyinu sestru, která je svobodnou matkou. A stihnou se i poprat.

Druhé jednání se odehrává v bytě mladé svobodné matky Kim, kterou příjde navštívit kamarádka Karen, ta si narozdíl od Kim stále ještě užívá života bez závazků. Proberou chlapy, sociální pracovnici, která Kim navštěvuje. Do bytu se dobývá opilý otec dítěte. Kim ho domítá pustit dovnitř, má z něj strach, ale policii nezavolá, protože by s ní mohla mít problémy sama. Ukradla nějaké zboží v obchodě.

Autenticky působící dialogy i postavy odkrývají mentalitu nezralých pubertálních dívek a jedné z nich, která je díky nechtěnému těhotenství nucena předčasně dospět a neví si rady.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz