Elephant Song

Titul v originále:

Autor: Nicolas Billon
Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Nicolas Billon (Kanada)

ELEPHANT SONG (SLONÍ PÍSEŇ)

2 m, 1 ž (ženský hlas)

komorní drama

Doktor James Lawrence se ztratil. Posledním, kdo s ním mluvil, byl jeho psychiatricky nemocný pacient Michael. Jenže Michael je vysoce inteligentní člověk s obdivuhodnou schopností manipulovat s lidmi a bavit se tím. Také s ředitelem nemocnice si s lehkostí pohrává a mnohokrát jej dokáže nachytat, zmást i vyvést z míry. Nad zdánlivě nevinným dialogem se ale stále vznáší zlověstný stín zmizelého doktora. A zlověstná jsou i další obvinění. Dialog se tak stává stále temnějším.

Hra je založena na propracovaném dialogu dobře odrážejícím mocenské proměny mezi dvěma hlavními postavami. Ačkoli hra zpočátku působí jako detektivní příběh, téma se záhy překlopí k vztahu matka-dítě, tématu (nejen) mateřské lásky a jejího nedostatku.

Drama se odehrává v jediné místnosti a přináší zajímavou hereckou příležitost zejména pro mladého herce. Hra je vhodná spíše do komorních divadelních prostor.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz