Editing Process

Titul v originále: Editing Process

Autor: Meredith Oakes
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Meredith OAKESOVÁ
THE EDITING PROCESS (Redakční proces)

5 mužů, 3 ženy

Mladá britská dramatička napsala svou hru pro slavné Royal Court Theatre, kde ji také v roce 1994 inscenoval režisér Stephen Daldry. - V redakci vědeckého časopisu Pod čarou historie se stočtyřicetiletou tradicí, jehož vydávání právě převzal mamutí americký podnik, se začíná odehrávat boj o přežití: starý šéfredaktor William se cítí být ohrožován mladým ambiciózním druhým redaktorem Tedem. Jeho letitá sekretářka Peggy se stane nadbytečnou, když do redakce nastoupí jako volontérka neteř majitele vydavatelství. S kým a proti komu ve vedení podniku se spojit? Jak se udržet na výplatní listině? Neotřesitelně sebevědomá marketingová expertka Tamara, jejíž působení ve vydavatelství stálo společnost možná víc než vydávání všech ztrátových časopisů dohromady, nakonec souboj s dosavadním manažerem firmy vyhraje a William, když předtím v zájmu svého udržení sám propustil Peggy, je nahražen Tamařiným favoritem Tedem. Nikdo nezůstal čistý, každý někoho oklamal. Dokonce i Peggy, která každého až dusila svou oddaností časopisu, klamala celý život - samu sebe.

Hra s výtečně napsanými postavami a dialogy může být chápána jako satira na postupné "rdoušení" nekomerční kultury v americkém stylu, ale i na neplodnou setrvačnost, v níž se utopí tvůrčí práce, když ztratí svůj étos.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz