Ecstasy

Titul v originále: Ecstasy

Autor: Keith Wyatt, Irvine Welsh
Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 4

Irvine Welsh – Keith Wyatt (Velká Británie)

ECSTASY (EXTÁZE)

5 m, 5 ž

Adaptace novely - Keith Wyatt. Lloydovi už je přes 30. Nemá pořádné zaměstnání, každý víkend se pořádně nacpe “éčkem”, najde si někoho do postele, užije si nespoutaného sexu a pak skoro celý týden detoxikuje a filozofuje o tom, o čem je dobrá soulož. Nejdřív ho bavilo mít sexu co nejvíc, pak ho začaly zajímat různé detaily, potom jak dosáhnout co nejlepšího společného orgasmu za pomoci chemie a teď jakoby se v kruhu vracel do svých počátků. A to ho nepříjemně zarazí. Přemýšlí, jestli už vyčerpal všechny možnosti a nakonec dojde k závěru, že jeden druh sexu ještě nezažil, a to sex se ženou, kterou miluje.

Paralelně s Lloydovými osudy (víkendové drogy, depresivní všední dny, defektní kamarádi, další a další excesy s alkoholem či drogami) sledujeme osudy Heather, osmadvacetileté ženy nešťastně provdané za solidního muže s dobrým postavením. Kromě toho, že Heather svého manžela už dlouho nemiluje, nenávidí také jeho sexuální neschopnost vcítit se a sdílet. Jednoho dne si se svojí svodobnou kamarádkou Marií vyrazí, dá si pár tabletek extáze a zažije pocit uvolnění, jaký už dlouho nezažila. Krátce nato opustí manželův dům, a když ji přijde požádat, aby se vrátila domů, vulgárně ho i jeho neschopný penis odmítne.

Lloyd dál pluje životem. Jsme svědky jeho neobvyklého tripu, kdy spolyká všechno, co má po kapsách, jenom aby to u něj nenašla policie. Další stihomamy a další útlumy a deprese. Ale jednou se to zlomí. Potká v klubu Heather. Najednou něco ucítí. Několikrát se sejdou a až pak se spolu vyspí, není to perfektní sex, ale je v něm cit. Jejich vztah se stane stálou, ale pouze víkendovou záležitostí. Lloyd není přes týden k zastižení. Heather si začne nárokovat víc. Nechce mít vztah s člověkem, který se o víkendu sjede a pak je celý týden zalezlý ve svojí noře. Řekne Lloydovi, že ho chce vidět v týdnu, ale Lloyd se jí pak neozve. Zdá se, že se svého zaběhaného stylu nedokáže vzdát. Potkají se zase o víkendu v klubu. Jedna ze známých Heather řekne, že Lloyd dnes večer nic neměl. Znamená to tedy, že nepřišel, aby se sjel, ale je tu dnes čistě kvůli ní. Láska nakonec znamená víc než chemie! Milostný román může začít...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz