Dry Powder

Titul v originále:

Autor: Sarah Burgess
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

Sarah Burgess (USA)

DRY POWDER (JISTINA)

3 m, 1 ž

komedie

Komedie ze zákulisí velké americké firmy, jejíž hlavní činností je kupování jiných firem, zvýšení jejich hodnoty a jejich výhodný prodej. Zakladatel firmy Rick se společně se svými kolegy Jenny a Sethem chystá za velmi výhodnou částku odkoupit společnost vyrábějící kufry. Její ředitel Jeff vystupuje jako morální člověk, jeho hlavním zájmem jsou osudy zaměstnanců, které se snaží zabezpečit už v rámci předkupní smlouvy. Vyjednávání však velmi kazí to, že zaměstnanci předchozí firmy, kterou Rick koupil a zlikvidoval, hromadně protestují a kazí dobré PR všem, kteří se k Rickovi hlásí.

Hra je vhledem do současného světa konzumu a investic, kde se peníze zdají být hlavním argumentem a účelem, který světí prostředky. Autorce se daří i toto složitější téma nahlížet se sarkastickým humorem. Hra měla premiéru 1. března 2017 v Public Theater v New Yorku a byla nominována na The Susan Smith Blackburn Prize a cenu Laurence Oliviera 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz