Drei sind wir

Titul v originále:

Autor: Wolfram Höll
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Wolfram Höll (Německo)
DREI SIND WIR (JSME TŘI)

3 m, 2 ž (variabilní obsazení)

Mladý pár sní o životě v Kanadě. Avšak čeká dítě, které se možná kvůli postižení narodí mrtvé. Dítě se narodí, žije a je „jiné“ a pár s Jarem (Frühling - jméno dítěte) odjede do Kanady. Tam je uvítá Dany Daniel, který nadále udává takt jakožto „přátelská smrt“ a provází je po pět ročních období. Jaro roste a vyvíjí se, je centrem pozornosti rodiny, jejíž členové kolem něj úzkostně krouží, vědouce o jeho blížící se smrti. A k „normálnosti“ dítěte se stále více vyjadřují cizí lidé. Není to však obscénní?

Autorovou devízou je přesný lyrický jazyk, který jde až na dřeň věcí, vytrvale a jemně se přibližuje postavám, ukazuje je ve chvílích vřelosti a štěstí i během hádek, s jejich slabostmi. Postavy nás zavedou na tajemná, někdy nepříjemná místa, která skrývají další vnitřní dimenze a v nichž se postavy vynořují jakoby v různých časech. Snaží se najít odvahu ve chvílích strachu a trápení, pátrají po svých možnostech.

Dojemnou i drsnou hru uvedlo divadlo Schauspiel Leipzig 20. února 2016 - tato inscenace zvítězila na prestižní přehlídce nejlepších německojazyčných inscenací Stücke Mülheim 2016.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz