Draussen rollt die Welt vorbei

Titul v originále:

Autor: Lukas Linder
Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Lukas Linder (Švýcarsko)

DRAUSSEN ROLLT DIE WELT VORBEI (SVĚT SE VENKU VALÍ PRYČ)

3 m, 3 ž

tragikomedie

Život Nelly se skládá z televize, sebeuspokojování a nudy. Až mluvící krabice od pizzy ji přiměje, aby navštívila své dvojče, bratra Franze. Nelly se má vydat hledat ztracený poklad svého dětství. V činžáku, kde Franz bydlí, se všechno točí kolem něj – sousedka s ním chce jít do kina a největší sen její matky je vyjet s Franzem do přírody. Bývalý klaun v něm nachází dávno ztracené publikum a domovník dělá, co mu na očích vidí. I když se v domě přiostřuje boj s brouky kožojedy obecnými, přípravy na Franzovy narozeniny se rozbíhají na plné obrátky – jenom Nelly se straní a tuší, že na tomto příběhu cosi zásadně nehraje…

Jak je u autora zvykem, i tento text balancuje mezi melancholickou náladou, emoční hloubkou a bláznivou groteskní komikou. Popisuje obskurní osudy obyvatel jednoho domu, stejně tak pozoruhodné jako každodenní setkání a vztahy, jejichž protagonisté unikají z neuspokojivé reality do světa fantazie.

Hra byla napsána pro Theater Bonn, kde měla v dubnu 2016 premiéru.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz