Die Rübe

Titul v originále:

Autor: Ulrich Hub
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 4

Ulrich Hub (Německo)

DIE RÜBE (ŘEPA)

5/7 m, 5/7 ž (dvě verze)

hra pro děti od 6 let

Zatímco ve známé ruské pohádce o řepě je zelenina vytažena ze země teprve ve spolupráci lidí i zvířat, jde v její vtipné parafrázi Ulricha Huba ani ne tak o spolupráci jako o konkurenci.

Ve vzdálené ledové krajině není nic k jídlu, leda plechovky okurek. Když náhle začne ze země růst řepa, začne se řešit, kdy je ideální čas na její sklizeň. Do debaty se zapojí další a další lidé, někteří chtějí řepu vytáhnout, jiní nechat ještě vyrůst. Cílem je upéct koláč a předzásobit se tak na špatné časy, zbohatnout prodejem nebo rovnou převzít moc nad světem. Teprve když vyroste řepa až k nebi a stane se ohrožením, domluví se postavy na společném postupu.

Hra pro děti klade různé otázky, např. kdo smí o kom rozhodovat? Kdy je potřeba říct dost? A proč si lidé nemohou prostě jenom hrát? Hra byla uvedena v Theater Junge Generation v Drážďanech v prosinci 2016.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz