Der ZOO

Titul v originále: Der ZOO

Autor: Kerstin Specht
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 4

Kerstin Specht (Německo)

DER ZOO (ZOO)

10 m, 5 ž

První část hry uvede několik neobvyklých, takřka panoptikálních párů a postav, a to před výběhy a klecemi zoologické zahrady: Lulu a Sina, pár teenagerů, potká dealera s drogami; dva kamarádi Leo a Alf, z nichž jeden zastřelí jednoho tučňáka; John a Jim, dva homosexuálové, kteří se rozešli, ale pořád se navzájem přitahují; Anna, která trpí bulimií; Asdin, jehož dědeček byl zabit panterem; senzacechtivý fotograf Pille; Alice, která se musí vyrovnat s tím, že ji přítel Max opustil kvůli nosorožci, a další postavy.

Max, který pracoval donedávna v zoo v oddělení nosorožců a který se mihne ve všech setkáních, se chce pomstít lidem za týrání a ignorování zvířat a vysvobodí zvířata ze svých klecí a výběhů. Vymyslí lest - naláká pomocí letáčků návstěvníky, jejichž povahy a zájmy jsou naprosto odlišné, na domnělou party do pavilonu s nosorožci a zamyká... V této druhé části hry se mění dosavadní poměry: lidé se ocitnou za mřížemi a zvířata běhají venku.

Autorka konfrontuje rozličné povahy, životní představy a touhy postav, promíchá je a převrátí jejich dosavadní svět, nutí přemýšlet o povaze mezilidských vztahů a o smyslu života ve dvou.

Jazyk hry je otevřený, často úsečné a krátké repliky využívají mluvu mládeže, slang, hovorový jazyk, paralelní příběhy (příhody) se nakonec sejdou v jednom bodě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz