Der Weg zum Glück

Titul v originále: Der Weg zum Glück

Žánr: monodrama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1

Ingrid Lausund(ová) (Německo)
DER WEG ZUM GLÜCK (CESTA KE ŠTĚSTÍ)
1 m
monodrama

Život utíká... A my netušíme kam a proč. Na scéně je muž, který se sám se sebou ocitl ve výjimečném stavu. To jeden najednou nemůže postát a nohy ho vedou vlastní cestou - třeba zrovna na jeviště. Ale proč neví nic o své roli v této hře? K čemu ta čestná kolečka po scéně, neustálé diagonály a náhlé obraty? Herec ukazuje divákům plánek svého pohybu, jakousi šachovnici, ale pohyb po ní není zcela jasný. Proč si nezvolí jeden určitý směr? Postav utíká od situace k situaci, sama před sebou, vypráví při tom své příběhy, ale u žádného nezůstane, něco ji žene dál. Nemůže se snad zastavit? Roky ubíhají jako minuty. Přihodilo se mezitím něco? A kdy to vlastně všechno začalo? Něco se v životě tohoto poutníka stalo proti jeho vůli, to je zřejmé, něco se mu nepovedlo...
Ingrid Lausundová vytvořila absurdně-komickou postavu, která v sobě spojuje osamělý i hektický ruch dnešního světa, ve kterém se lidé pohybují a přemisťují jakoby bez cíle, bloumají a nenacházejí cíl své cesty. Teprve na konci svých sil, totálně vyčerpaný, se hrdina rozhodne k překvapivému kroku - rozhodne se začít znovu a konečně se - zastaví.
Toto dynamické a fyzicky jistě náročné monodrama bylo poprvé uvedeno v červnu 2004 v Deutsches Schauspielhaus Hamburg v autorčině režii.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz