Der Mann, der sich nicht traut

Titul v originále: Der Mann, der sich nicht traut

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 4

Curth Flatow (Německo)
DER MANN, DER SICH NICHT TRAUT (MUŽ, KTERÝ /SE/ NEŽENÍ)
4 m, 4 ž
komedie

Rudolf Jäger pracuje na obecním úřadě. Po rozvodu se z něj stal zapřísáhlý nepřítel jakéhokoli manželství. Bohužel jedna z jeho funkcí je i oddávat zamilované páry - Jäger má tendence páry spíše varovat, než jim sňatek uzavírat, navíc při obřadu trpí žaludečními bolestmi, které nelze jen tak přehlédnout.
Jednoho dne mu syn Ulrich, se kterým žije od rozvodu ve společné staromládenecké domácnosti, sdělí, že si hodlá vzít svoji přítelkyni Gabi - nejlepší by bylo, kdyby je odal vlastní otec... Svět Rudolfa Jägera se ocitá v troskách - a rozhodne se jednat. Navíc je Gabi s Ulrichem v jiném stavu, což ví jen její teta Julie, která by si pana Jägera s chutí vzala. A pomalu se jí daří lámat jeho srdce, což způsobí řadu nemilých překvapení a nenadálých událostí.
V německy mluvících zemích se hra dočkala více než 50 inscenací a v sezóně 1975/76 to byla nehranější hra vůbec. Autor text v roce 2006 přepracoval - zredukoval postavy a dekorace a upravil repliky, čímž hru oživil a přizpůsobil nynějším poměrům.
Veleúspěšná komedie měla premiéru v listopadu 1973 v berlínském divadle Theater am Kurfürstendamm.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz