Deportation Cast

Titul v originále:

Autor: Björn Bicker
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Björn Bicker (Německo)

DEPORTATION CAST (DEPORTAČNÍ HERCI)

2 m, 2 ž

Kdo hraje svoji roli nejvíc přesvědčivě? Na čí straně je právo? Hra zpracovává příběhy dvou rodin do dojemné a vrstevnaté hry o zodpovědnosti a vině.

Ještě před pár týdny chodila Elvira v Německu do školy a byla čerstvě zamilovaná. Teď žije na skládce v Kosově a kuká do mobilu, z něhož se nedá volat. Její rodina byla náhle po mnoha letech z Německa vyhoštěna, v Kosovu jsou jakožto Romové opět ohroženi bídou a diskriminací. Rodiče se hádají, starší bratr někam utíká a mladší nemluví poté, co v dětství málem uhořel, nikdo ale neví, co viděl a zažil. Elvira tuto zemi nesnáší, chce domů, zpět do Německa, za svým přítelem Brunem. V poslední esemesce bylo napsáno – Přijedu si pro tebe.

V Německu Bruno zjistí, že jeho otec pilot řídil letadlo, které odletělo s Elvirou do Kosova. Může za to on? Nebo příliš horlivá paní na pracovním úřadě? Nebo za to může učitelka?

Björn Bicker získal za tuto hru v roce 2012 německou cenu za divadlo pro mládež. V roce 2013 mu vyšel první román Was wir leben (Co žijeme). Věnuje se i dalším divadelním projektům a dokudramatu, pracuje v Mnichovské Kammerspiele (2016).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz