Demut vor deinen Taten Baby

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 3

Laura Naumann(ová) (Německo)

DEMUT VOR DEINEN TATEN BABY (KLOBOUK DOLŮ PŘED TVÝMI ČINY, BEJBY)

3 ž

Opuštěný kufr na dámských toaletách na letišti spustí alarm. Záchod je zamčen, letiště evakuováno – Na místě však zůstávají Bettie, Mia a Lore, které bezradně sedí na záchodových mísách.. Ještě se vůbec neznají a už je spojuje očekávání katastrofy, stávají se z nich kamarádky na život a na smrt, která může přijít každou vteřinou. Ovšem k výbuchu nedojde a zásahová jednotka ruší poplach, protože „to voní po jaru a zrození, i ptáci zpívají a na nás všech je takový zlatý třpyt“. Životní krize, deprese a samota – nic z toho nemá význam vedle pocitu, že by to měly zažít ještě jednou. Ten pocit je velmi intenzivní a musí z nich ven. A tak děvčata dostanou nápad: využijí situace a stanou se z nich teroristky, co se chtějí o ten pocit podělit s ostatními lidmi.

Koncept se daří naplňovat líp, než by se čekalo – přepadávají diskotéky a supermarkety… Vláda však nezakročí a jejich nápad si koupí. Dívky expandují - nálada v zemi stoupá, konečně se něco děje, zvyšuje se porodnost, roste ekonomika. Všude se šíří lehkomyslnost. Možná je jí moc na ty, kdo dělají obchody s vědomím povinnosti, se strachem a starostmi. A tak se musí do země vrátit vážnost a disciplína a tu se objeví další plán…

Hra byla uvedena v září 2012 v Theater Bielefeld.

Laura Naumann (1989, Lipsko) studovala kreativní psaní a kulturní žurnalistiku, byla oceněna na přehlídkách mladých autorů Treffen Junger Autoren v Berlíně v letech 2006 a 2008. Zúčastnila se stipendijního pobytu Interplay Europe e.V. v Austrálii. Její texty jí pomohly k účasti na prestižních workshopech (Stückemarkt, Berliner Theatertreffen, Burgtheater Wien) i k dalším oceněním.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz