Dein Projekt liebt dich

Titul v originále: Dein Projekt liebt dich

Autor: Johannes Schrettle
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Johannes Schrettle (Rakousko)
DEIN PROJEKT LIEBT DICH (TVŮJ PROJEKT TĚ MILUJE)
2 m, 2 ž

Dva bratři dvacátníci a žena středního věku, trojice politicky motivovaných, zanícených outsiderů, přistanou na ostrově kdesi na jihu, aby zde rozjeli svůj humanitární projekt. Potkají hluchou mladou ženu, která na ostrově nabízí ubytování pod názvem „Centrum" -po divoké kariéře plné večírků žije také bez prostředků. K financování projektu propašoval jeden z bratrů heroin, doma jsou hledanými „uprchlíky". Jenomže kapitál nechce z břicha ven a projektová kancelář byla mezitím doma zrušena. Tlak na tvůrce projektu se zvyšuje a oni jsou nuceni začít jednat a improvizovat. Na idealizovaném ostrově začínají nabírat události zcela jiný směr, než si všichni původně mysleli.
Autor si bere na mušku modrooké nadšení mladých lidí, kteří se rozhodnou změnit svět k lepšímu, jejich odzbrojující naivitu. Jde o sarkastickou analýzu globalizovaného světa, ale i naivity mladé generace ve vypjaté situaci, zpracované různými „spásnými" ideologiemi i erotickým vábením.
Ironická hra byla poprvé uvedena v září 2005 v Schauspielhaus Graz.

Hru máme k dispozici také v anglickém překladu.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz