Dead Dad Dog

Titul v originále: Dead Dad Dog

Autor: John McKay
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

John McKay (Skotsko / Velká Británie)
DEAD DAD DOG (OTCE SVÉHO SLUHOU)

2 m

Komedie o tom, jak mrtvý otec může po třinácti letech vstát z mrtvých a pěkně člověku zava­řit právě když jej čeká den zásadních životních rozhodnutí.

Jednoho dne se mladý metrosexuál Eck probudí a zjistí, že se mu materializoval jeho třináct let mrtvý otec. Co je ale daleko horší, tenhle nemožný podomní prodavač vysavačů, který se chová i obléká naprosto nemožně jménem Willie, je k Eckovi připoután jakousi neviditelnou pupeční šňůrou, která způsobuje nesnesitelné křeče, jakmile se jeden od druhého příliš vzdálí. Ecka tedy čeká den, kdy bude muset podstoupit s tímto zombiem dlouho očekávaný pohovor do zaměstnání i večerní schůzku s dívkou, o kterou opravdu, opravdu stojí. Aby jeho neštěstí nebylo dost, ukazuje se, že jeho otec Willie je viditelný nejen jemu, ale všem. Tak se stane, že během jednoho dne Eck absolvuje sérii ponižujících zkušeností, kdy se ho­rečně snaží improvizovat a překonat neustálou přítomnost svého otce. Na konci toho dne, kdy otec zmizí. Hra nás provádí situacemi jednoho dne a ukazuje, jak se Skotsko za třináct let změnilo.

Vtipná McKayova komedie doslovně realizuje téma toho, že pouto s našimi rodiči může být tak silné, že dokáže probudit k životu i třináct let mrtvého otce. Na rozdíl od Kafkovy Promě­ny však noční můra mladého muže po jednom dni končí. Hra počítá s přítomností imagi­nárních spoluhráčů a staví oba hráče do řady absurdních situací plných slovního humoru.

jh

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz