Das Zimmermädchen

Titul v originále:

Autor: Markus Orths
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Markus Orths (Německo)

DAS ZIMMERMÄDCHEN (POKOJSKÁ)

2 m, 3 ž

Ve vlastní dramatizaci svého filmového scénáře zfilmovaného v roce 2015 si autor pohrává s postavami pokojské Lynn, její matky a tajemné cizinky Chiary. K nim se přidruží dva muži – terapeut, milenec, oba jsou navíc hoteloví hosté.

Největším nepřítelem Lynn je prach, jeho stírání se jí stalo obsesí. Lynn je pečlivá pokojská, po pobytu na psychiatrii si život přísně strukturovala a nenechává si do něj nikým zasahovat. S rostoucí chutí si bere do parády hotelové pokoje, kde se může v jiných vůních a zvyklostech nerušeně oddávat snům o jiném životě. Neznámá blízkost a nepřekročitelný odstup od hostů hotelu se stává její vášní, jež kulminuje, když se musí skrýt pod jednu z hotelových postelí. Nepovšimnuta nic netušícími lidmi nad ní v posteli se stává každé úterý voyeurkou. A z této své perspektivy se zamiluje do nóbl prostitutky Chiary, jež se stává její novou obsesí a výzvou, jak konečně zastavit svá životní ztroskotávání…

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz