Das war ich nicht

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Kristof Magnusson (Německo)

DAS WAR ICH NICHT (JÁ TO NEBYL)

2 m, 1 ž

komedie

Jasper Lüdermann to zvládnul – nechal burzy a napjatých pohledů na kurzy a odešel z back office investiční banky v Chicagu a teď chce světu konečně ukázat, co v něm vězí. Mezi třicítkou a čtyřicítkou musí přece začít budovat svou kariéru.

Meike je překladatelka. Vydala se za autorem bestselleru Chicaga, ovšem autor není k zastižení a slíbený velký román nevyšel.

Henry LaMarck je onen autor. Schoval se před světem do jednoho hotelu v Chicagu, protože už nechce psát a protože se zamiloval. Do fotky mladého bankéře, který zklamaně zírá na tabuli s padajícími kurzy…

Tři lidé, kteří se znenadání ocitli ve vzájemné dobrodružné závislosti. Existuje východisko? Rychle krachuje nejen banka, ale i jejich životy. Hra s lehkostí vypráví o neklidných časech a nabízí zábavný pohled do světa našich bankovních a hospodářských krizí.

Kristof Magnusson napsal stejnojmenný román a po jeho úspěchu následovala tato dramatizace režiséra R. Jakubaschka, která měla premiéru v Theater Basel 16.12.2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz