Das Gleichgewicht der Kräfte (Zwei - Vier - Sex)

Titul v originále: Das Gleichgewicht der Kräfte

Žánr: komedie, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

DAS GLEICHGEWICHT DER KRÄFTE / ZWEI-VIER-SEX (ROVNOVÁHA SIL / DVA-ČTYŘI-SEX)

2 m, 2 ž

hořká komedie

Alex a Doris jsou pět let manželé, jejich vztah se stal vlažnějším a Alex chce zažít změnu – jiné sexuální zkušenosti. Doris je ale v této záležitosti striktně monogamní. Když ji Alex konfrontuje s návrhem, aby se seznámili s cizím párem a čistě sexuálně si vyměnili partnery, rázně odmítne. Ale postupně se podvolí, aby neporušila rovnováhu sil.

Při prvním setkání s Beou a Christophem není nic podle plánu, Doris se zamkne v ložnici, její potenciální partner Christoph zmizí pro změnu ve svém autě, a tak to vypadá, že si sex užijí aspoň Alex a atraktivní Bea, jež po svém partnerovi požadovala totéž co Alex po partnerce. Ovšem Doris a Christopher mají další problém – kdysi spolu chodili a rozhodně nepočítali s tím, že se ještě někdy potkají a už vůbec ne za takových okolností (rozešli se kvůli Christophově kariéře). Karty se obracejí, nakonec Doris a Christopher spolu skončí v posteli, zatímco Alex a Bea, snovatelé celé akce, kteří o bývalém vztahu svých protějšků nevěděli, rozpačitě a překvapeně poslouchají zvuky z ložnice.

Před další schůzkou obou párů začíná Alex couvat, nicméně rozkvetlá Doris na ní trvá a umlčí ho jeho vlastními argumenty. Bea si připadá zhrzeně a snaží se překazit vztah mezi Doris a Christophem. I kdyby se opět vrátili k sobě tak, jako na začátku hry, již není jisté, zda jejich vztah tuto zkoušku vydrží – co se jednou otevřelo, nejde zavřít, a rovnováha sil byla porušena...

Nakonec to tedy vypadá, že sex se přeci jen od lásky oddělit jen tak nedá. Bezmezná tolerance mezi partnery neexistuje a žárlivost jenom dokazuje, že nevázaný sex jednoho nemůže ten druhý i přes hrdinné řeči o demokracii a svobodě snést. Hra je z roku 2011 a později ji autor přejmenoval na Zwei - Vier - Sex.

Připravujeme překlad do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz