Das achte Leben (für Brilka)

Titul v originále:

Autor: Nino Haratischwili
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 6

Nino Haratischwili, Jette Steckel (Německo)

DAS ACHTE LEBEN (FÜR BRILKA) OSMÝ ŽIVOT (PRO BRILKU)

3 m, 6 ž (zdvojené role – obsazení premiérového uvedení)

dramatizace románu

Šestigenerační epos střídá časové roviny a začíná v roce 1900 v Gruzii narozením dcery továrníka na čokoládu, čímž začíná rozvětvená rodinná sága. Další časová rovina se odehrává v Gruzii a v Německu (v Berlíně), kam se po pádu Berlínské zdi a vypuknutí občanské války v Gruzii uchýlí pravnučka. Vypátrá svou dvanáctiletou neteř, narozenou v postsovětském chaosu, jež se po vycestování do Německa nechce vrátit zpět do gruzínského Tbilisi. Vypráví neteři celý rodinný příběh na pozadí vzestupu a pádu sovětského komunismu, od předrevolučních ruských časů až po evropská 90. léta očima gruzínské rodiny, která se zmítá v proudu času a musí bojovat s totalitou, tragédiemi a převraty Bohem zapomenutého 20. století.

Premiéra v dubnu 2017 v Thalia Theater Hamburg se setkala s velkým ohlasem, jako i další uvedení v Deutsches Theater Berlin.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz