Dá si někdo snídani?

Titul v originále: Anyone For Breakfast?

Autor: Derek Benfield
Žánr: komedie
Překladatel: Rostislav Černý
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Derek Benfield (Velká Británie)

DÁ SI NĚKDO SNÍDANI? (ANYONE FOR BREAKFAST?)

z angličtiny překládá Rostislav Černý

3 m, 3 ž

komedie

Dvě kamarádky, vdané ženy, jsou ještě plné života a mají rozverné nápady a plány. Jedna z nich půjčuje své kamarádce svůj dům, aby tato mohla trávit klidné večery s novou známostí. Půjčuje jí ho ráda, protože tráví večery s jejím manželem. Jelikož její vlastní manžel je na služební cestě v Německu. Manžel ovšem do Německa kvůli mlze nemohl odletět a v domnění, že jeho žena je jako vždy v tento den na aerobiku s kamarádkami, přiveze do, jak se domnívá, prázdného domu roztomilou letušku, kvůli které do Německa vlastně letěl... Kvůli mlze tak dopadá všechno jinak a všichni se sejdou v jednom domě... Na konci hry všichni dojdou k poznání, že všechny komplikace a konfrontace se vlastně vůbec nevysvětlily, že ještě nekončí, ale vlastně teprve začínají.

Situační komedie s typickými anglickými komediálními dialogy ve stylu Feydeaua či Monty Pythonů o manželských nedorozuměních, nevysvětlených přehmatech a chybných totožnostech. Hra plná komicky zoufalých snah všech postav udržet vzájemné milostné vztahy (zapleten je skoro každý s každým) v tajnosti.

Skvělá komedie měla premiéru v roce 1991 v SchaterTeater v Antverpách.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz