Conversation on a Homecoming

Titul v originále: Conversations on a Homecoming

Autor: Tom Murphy
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

CONVERSATION ON A HOMECOMING (Rozhovor o návratu domů)

drama v irském dialektu angličtiny

Michael se po dlouhé době vrací ze Spojených států na svůj rodný irský venkov. Během setkání se starými přáteli dochází k vášnivým rozhovorům, které odhalují temná tajemství a utajovaná přání těchto postav. Michael se snaží najít smysl svého návratu domů, ale také se vyrovnat se svou minulostí. Tommy je zklamaný ze svého života a od smrti svého otce bojuje s alkoholismem. Anne je frustrovaná svou životní situací a snahou vyrovnat se s rodinnými závazky.

Tom Murphy (1935-2018) byl jedním z nejvýznamnějších irských dramatiků 20. století. Mezi jeho nejznámější díla patří hry jako A Whistle in the Dark (1961), The Sanctuary Lamp (1975), Bailegangaire (1985) a The Gigli Concert (1983). Tyto hry se často zabývají tématy, jako je identita, rodina, vztahy a ztráta. Murphyho práce byla oceňována jak v Irsku, tak i v zahraničí, a získal mnoho prestižních ocenění, včetně Irish Times Theatre Awards.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz