Concord Floral

Titul v originále:

Autor: Jordan Tannahill
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 4

Jordan Tannahill (Kanada)

CONCORD FLORAL

2 m, 4 ž, 4 univerzální role

„Slyšel jsem jak rodiče říkají: „Pro dnešní mládež je všechno samozřejmé“
Jsou líní, otupělí
Ale takovou zkušenost já nemám
Znám spoustu mladých, kteří přečkali
Občanské války a hladomor
Tihle mladí jsou moudří
Uvědomělí
A hledají trochu krásy ve světě
Protože život bez krásy je nesnesitelný“

Na poli stojí opuštěný skleník. Je opuštěný tak dlouho, že už si nikdo nepamatuje, že by opuštěný nebyl. Na zemi se povalují kusy rozbitého skla a odpadky, které tam po sobě zanechávají nejrůznější návštěvníci. Magické místo přitahuje mladé lidi z okolí, kteří sem chodí po večerech zapalovat ohně, vykouřit jointa a zapařit. Jenže jednou na dně studny objeví něco, co je všechny vytrhne z letargie a nad městem se objeví zlověstný černý mrak.

Hra původem kanadského dramatika vznikla jako výsledek tříleté spolupráce se skupinou teenagerů a autorovi se skutečně daří zachytit podobu dnešních mladých lidí. Hra je plná odkazů k současným trendům (např. Facebook) a kreativně odráží i některá klišé často spojovaná s mladými lidmi (např. obliba McDonald‘s). V kontrastu s námětem a tématem hry je pak její forma, která je velmi lyrická, poetická a básnická. Hra je psána zajímavou a originální formou připomínající verše a je to právě spojení poetičnosti s všednodenním marasmem, které jí dodává na závažnosti a působivosti.

Hra je vhodná pro mladé divadelní soubory a nevyžaduje žádnou opulentní výpravu. Měla premiéru v srpnu 2014 ve Why Not Theatre v Torontu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz