Čechov řekl Tolstému sbohem

Titul v originále: Čehov je Tolstoju rekao zbogom

Žánr: tragikomedie
Překladatel: Dagmar Ruljančić
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Historická fikce je komediální variací na známé téma jménem manželství. Postarší pár Tolstých si pozve na léto na své panství mladé manžele Čechovovy. Začínající spisovatel Anton Pavlovič by měl s velikým Tolstým sepsat knihu rozhovorů. Jaký je ale skutečný účel návštěvy...?

Kromě postav dvou slavných ruských spisovatelů zde vystupují i jejich manželky. Hra kombinuje vážné a komické scény a boří mýtus o velikosti Tolstého, neočekávaným způsobem promlouvá o konfliktu starého a mladého spisovatele. Prostřednictvím lehkých dialogů reaguje na moderní úvahy o vztahu muže a ženy, jejich snahy o nadřazenost a o strachu ze stáří a samoty.

Hru u nás poprvé uvedlo divadlo La´My v listopadu 2014, tuto inscenaci pak rozvinulo 3D Company (prem. září 2016 pod názvem Čechov vs. Tolstoj aneb Manželská zkouška).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz