Caramel Crisis

Titul v originále: Caramel Crisis

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 4

Simon Gray (Velká Británie)

CARAMEL CRISIS

5 m, 4 ž

Starý a nemocný Sir Roy vlastní továrnu, kterou řídí trojice jeho zástupců: Cloon, Lame a McWithers. Právě uspořádali výběrové řízení na místo lékaře v továrně. Pohovory uchazečů se chýlí ke konci a oni stále nejsou spokojeni. Hledají někoho klidného, stabilního a spolehlivého. Poslední na řadě je doktor Caramel, který nejeví o místo přehnaný zájem, na nic se neptá, v duchu totiž rozjímá o horké koupeli. Na komisi zapůsobí a je přijat. Nastěhuje se do lékařského bytu v továrně, nechá si instalovat televizi a naloží se do vany, odkud si už jen telefonicky objednává jídlo o pití.

Cloonovi, Lamovi a McWithersovi se zdá jeho chování podivné, ale vzájemně se přesvědčují, že Caramel jenom relaxuje před nástupem do práce, a že vybrali na pozici toho pravého. První den se však Caramel do práce nedostaví. Cloom ihned písemně informuje Sira Roye. Lame a McWithers se na Caramela marně dobývají do bytu. Koupe se a všechno kromě vany, televize a jídla ho nesmírně obtěžuje. Doklady o lékařském vzdělání a praxi, kterými se prokázal, patří jeho bratrovi a Caramel jich využil, aby získal místo s bytem, a mohl se konečně odstěhovat od své matky. Sir Roy dorazí ke dveřím lékařského bytu v kolečkovém křesle a z rozčílení tu umírá. Doktor Caramel s kufry v ruce překročí jeho mrtvolu a odchází z bytu, kde nemá klid.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz