Cans

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Stuart Slade (Velká Británie)

CANS (PLECHOVKY)

1 m, 1 ž

Jen je drsná dvacetiletá vysokoškolačka, její strýc Len (kolem čtyřiceti) je lehký alkoholik se svérázným smyslem pro humor. Každá z jednotlivých scén metaforicky odpovídá stavu mysli a náladě, ve které se oba nacházejí.

Hra se odehrává během pěti měsíců, kdy se Jen vypořádává se smrtí svého otce a matčinými úzkostmi a depresemi. Jednou za měsíc se schází v garáži se svým strýcem, bratrem zemřelého otce, a tam spolu topí myši, třídí oblečení, dávají dohromady památky na své otce, ale hlavně popíjejí plechovkový cider, povídají si, vzpomínají a sbližují se.

Jen se pomalu a zprvu nemile překvapena dozvídá pravdu o životě svého otce, divák i detaily o jeho smrti. Celonárodně obdivovaná hvězda rozhlasových a televizních show byla totiž obviněna z několika znásilnění, která se měla udát kdysi, za dob jeho mládí… Toto provokativní a současné téma autor zpracovává dojemně, ale bez zbytečného sentimentu, s humorem a zároveň s dokonalým porozuměním toho, jak tragický dopad má tak vážné obvinění na celou rodinu, na všechny pozůstalé.

Komorní působivá hra měla premiéru 4.11.2014 v produkci Theatre503 a Kuleshov a byla nominována na dvě ceny Offies / Off West End Theatre Award v kategoriích Nejlepší text a Nejslibnější dramatik.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz