Bully Boy

Titul v originále: Bully Boy

Autor: Sandi Toksvig
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

Sandi Toksvig(ová) (Velká Británie)

BULLY BOY (DRSŇÁK)

2 m

"Co z lidí dělá hrdiny?"

Major Oscar Hadley, stárnoucí veterán bitvy o Falklandy upoutaný na kolečkové křeslo, přichází jako příslušník vojenské policie vyšetřit okolnosti válečného incidentu, při kterém zahynul osmiletý afghánský chlapec pádem do studny. Obviněný vojín, sotva jednadvacetiletý Edward Clark, se snaží obhájit svůj násilný hněv poté, co se nemohl vyrovnat s náhlou ztrátou svých přátel při výbuchu nástražné bomby. V průběhu vyšetřování vycházejí napovrch podrobnosti, které oba muže nutí nově uvažovat o svých postojích, pochybovat o nich a zpětně je hodnotit.

Hra odkrývá dopady emocionální zátěže na psychiku lidí vystavených extrémním podmínkám války a obecněji se dotýká otázek morálky, strachu, pravdy a zodpovědnosti. Náročný text přináší působivou příležitost pro dva mužské herecké představitele.

Světová premiéra proběhla 13. 5. 2011 v divadle Nuffield Theatre v Southamptonu. Autorka Sandi Toksvigová je oblíbená a populární britská spisovatelka, dramatička, herečka a konferenciérka, s dánskými kořeny. Žádná z jejích her dosud nebyla v ČR uvedena.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz