Buch (5 ingredientes de la vida)

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

Fritz Kater (Německo)

BUCH - 5 INGREDIENTES DE LA VIDA (KNIHA – 5 PŘÍSAD ŽIVOTA)

9 m, 6 ž (možné zdvojení rolí)

Píše se rok 1966: vědci diskutují o bezstarostné budoucnosti. Dvě ženy v kostýmech zajíčků ukončují vědecké šílenství salvou ze samopalů. Rok 1974: liduprázdné nástupiště. Dvě sestry na cestě k jejich otci: bývalý vědec zkoumající dálky vesmírného prostoru je nyní dlouhodobým pacientem v ústavu. Rok 1984: těžce nemocný otec namluví před smrtí své myšlenky na pásku, zatímco se jeho synovi promítají na sítnici obrázky první lásky. 1998-2006: život a smrt slonice kdesi v Africe. Drancování planety lidstvem z pohledu ohroženého zvířecího druhu. Rok 2013: napětí mezi termíny odevzdání a starostí o postiženého syna očividně podrývají lásku mezi umělcem Martinem a jeho ženou.

Fritz Kater vytváří v pěti epizodách kroniku posledních padesáti let. V centru stojí otázka po smyslu života, vědy a umění.

Hra byla uvedena v autorově režii (aka Armin Petras) v dubnu 2015 v Münchner Kammerspiele.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz