Breaking up

Titul v originále: Breaking up

Autor: Michael Cristofer
Žánr: komorní drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Michael Cristofer (USA)

BREAKING UP (ROZCHÁZENÍ)

1m, 1ž

Hořko - sladká komedie s dialogy opsanými přímo ze života o scházení a rozcházení.


Alice, učitelka francouzštiny, a Steve, profesionální fotograf, se do sebe zamilovali na první pohled. Po dvou a půl letech se ale jejich vztah dostal do slepé uličky a oni se rozešli.

Ačkoliv jsou teď každý zvlášť, zůstávají spolu v kontaktu. Stýská se jim po sobě, vedou dlouhé noční telefonní hovory, přou se, párkrát se spolu ještě vyspí.

Oba mají novou známost, ale při nejbližší příležitosti Steve Alici sdělí, že by si ji rád vzal za ženu. Dospěl k poznání, že by byla škoda zahodit všechna společně strávená léta. Báječně se k sobě hodili, tak proč spolu neudělat další krok do života. Alice souhlasí.

Ještě před začátkem obřadu se Steve zděsí a uteče. To je definitivní konec jejich vztahu.

V poslední scéně se oba náhodou scházejí po několika letech v sanfranciském hotelu a vyprávějí si o svých současných životech....


Hra byla zfilmována v roce 1997 se Salmou Hayek a Russelem Crow v hlavních rolích.

Autor hry je úspěšným hollywoodským scénaristou, hercem a dramatikem. Jeho hra The Shadow Box byla oceněna jak Pulitzerovou cenou, tak Cenou Tony.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz