Bloodtide

Titul v originále:

Autor: Nick Carpenter
Žánr: aktovka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

Nick Carpenter (Kanada)

BLOODTIDE (DMUTÍ KRVE)

1 m, 2 ž

aktovka

Jednoho dne již děti nejsou dětmi, musí se odloučit od rodičů a jít si svou cestou. Ani pro jednu stranu to není jednoduché – co když ale nastane absurdní situace, že otec nosí svou dceru na zádech už od jejích tří let? Že nikdy nechtěla slézt dolů a po tak dlouhé době již neumí chodit?

Autor z této absurdity udělal téma: muž nosil dívku na zádech třináct let, oba si na tuto situaci zvykli, nyní ale stojí před problémem – dcera je už moc velká a otec zeslábl, oba tak tělesně trpí. Musí se od sebe bolestně odloučit a vyrovnat se s tím, že budou žít jeden bez druhého.

V rámci tohoto na první pohled jednoduchého příběhu řeší autor řadu témat: boj se závislostí, závislost díky lásce, klam a zneužití, vyrovnání se se ztrátou milovaného člověka. Přitom nic z toho není jednoznačné: otec není jen zlý, dcera jenom netrpěla a ani zdánlivě suverénní doktorka není daleko od toho, aby dělala podobné chyby jako otec…

Aktovka získala v roce 1999 na přehlídce aktovek Calgary One Act Play Festival ocenění Outstanding Original Script. Byla uvedena v roce 1998 v Montréal & DuMaurier Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz