Bilder von uns

Titul v originále:

Autor: Tom Melle
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 2

Thomas Melle (Německo)

BILDER VON UNS (NAŠE SNÍMKY)

6 m, 3 ž (možnost zdvojení postav)

Jesko Drescher může být spokojený – ještě mu ani nebylo čtyřicet a už patří k úspěšným manažerům jedné velké firmy. Ví, co chce, a jde si za svým karierním cílem.

Jednoho dne mu přijde poštou anonymní obálka, v níž jsou fotky jeho samého, když byl malá chlapec. Je na nich nahý. Jde o vydírání? Ale proč? Fotky mu přijdou i na mobil. Drescher si matně vzpomíná na scény ze svých školních let, na elitní internát, na focení v šatně či v parku. Neškodné události, na nichž nejde najít nic pohoršlivého. Přesto ho fotografie nenechávají v klidu. Kdo v tom má prsty? Je obětí? Prožil mládí v sebeklamu a potlačoval své nitro? Proč fotky schovává i před svou ženou?

Drescher začne pátrat po anonymním odesílateli a pomalu uvolňuje kámen, který spustí lavinu společenského skandálu a odhaleného zneužívání. Náhle se Drescher nachází v boji o svůj vlastní životopis, o právo na interpretaci vlastní minulosti a života.

Thomas Melle píše divadelní hry a především prózy, jeho romány a povídky jsou oblíbené. Hru Bilder von uns napsal pro Theater Bonn, kde měla premiéru 21.1.2016. Tato inscenace patřila k finalistům přehlídky Stücke Mülheim 2016.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz