Between Riverside and Crazy

Titul v originále:

Autor: Stephen Adly Guirgis
Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Stephen Adly Guirgis (USA)

BETWEEN RIVERSIDE AND CRAZY (MEZI NÁBŘEŽÍM A ŠÍLENSTVÍM)

4 m, 3 ž

tragikomedie

Tragikomická hra, jež se zpočátku může jevit jako obyčejný sitcom, o dvou mužích rozdílného věku, kteří společně snídají a vedou roztodivné rozhovory, zdání však klame. Starší muž, Walter „Pops“ Washington, vysloužilý policista, který je po nedávné smrti své milované manželky cynikem, nemá pochopení pro fantazii ani pro moudra tryskající z mladšího muže, z Oswalda. Popsovi zemřela žena, domácí ho chce vystěhovat a v obchodě s alkoholem mají zavřeno, přesto však pro něj existuje morálka, láska a přátelství, to vše Popsovi dokáží nejen Oswaldo, ale také Popsův nedávno z vězení propuštěný syn Junior, jeho lascivní přítelkyně Lulu.

Pokaždé když si myslíme, že jsme zjistili, kam hra směřuje, změní Guirgis průběh, tím nás vyvede z omylu a přinutí přehodnotit emocionální postoje a svůj pohled na postavy.

Hra byla uvedena v Linda Gross Theatre v New Yorku v červenci 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz