Best Man

Titul v originále: Best Man

Autor: Gore Vidal
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 3

Gore Vidal (USA)

THE BEST MAN (TEN NEJLEPŠÍ)

12 m, 6 ž (možnost zdvojování rolí, variabilního obsazení)

Nejznámější hra amerického spisovatele, esejisty, dramatika a scénáristy (nar. 1925), kterou v roce 1964 zfilmoval režisér Franklin J.Shaffner s Henrym Fondou a Cliffem Robertsonem v hlavních rolích, zavádí diváky do zákulisí americké prezidentské kampaně.

William Russell, bývalý ministr zahraničí, vědec a liberál, je oblíbený mezi intelektuály, ale praktickým politikům podezřelý. Joseph Cantwell je bezskrupulózní a tvrdý mladý politik, bojovník, který se nezalekne žádné špinavosti a nemá zábrany při prosazování svých ambicí. A Arthur Hockstader je bývalý prezident, který miluje politiku pro ni samu, obdivuje rváče víc než rytíře politiky a je odhodlaný mít ve výběru stranického prezidentského kandidáta poslední slovo… Bezohledný Cantwell se zmocní dokumentů, které uvádějí, že jeho rival kdysi prodělal nervové zhroucení, a je rozhodnutý je použít. Jeho zásadový protihráč Russell narazí rovněž na jisté kompromitující skutečnosti, které však váhá předložit. Jeho skrupule se ex-prezidentovi nelíbí, raději se dívá, jak se kluci perou…

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz