Begleiterscheinungen

Titul v originále:

Autor: Peter Buchholz
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Peter Buchholz (Německo)

BEGLEITERSCHEINUNGEN (SYMPTOMY)

1 m, 2 ž

komedie

Daniel začíná po rozvodu nový život. Ve svém pěkné loftu v centru města chce dát na frak všem skeptikům a poražencům. Při oslavách kolaudaci se Daniel setká se svou sousedkou Sárou a je z ní okamžitě paf. Sympatie jsou vzájemné a zpočátku vypadá vše jednoduše – až do chvíle, kdy se v Danielově bytě objeví jeho nejlepší kamarád Tom. Tom a Sára se znají z „escort servisu“, pro nějž Sára z finančním důvodů občas pracovala. Sára nechce, aby se Daniel toto tajemství dozvěděl, a nabídne Tomovi obchod. Tom však po Sáře také touží a na Daniela žárlí – zároveň se však snaží být k příteli loajální. Když mu Sára pohrozí, že vše sama vyzradí, rozhodne se Tom s kamarádem promluvit sám. Tím se však díky nedorozumění dozví Daniel jen půl pravdy, a tak se všichni tři dostanou do spirály omylů a špatných pochopení...

Napínavá komedie plná nečekaných obratů, dva muži, kteří bojují o stejnou ženu. Ale co je vlastně Sára zač? Obchodnice, milenka, holka na vdávání nebo femme fatale? Při hledání nového štěstí nestačí jen změnit bydliště, je potřeba bojovat i s předsudky a špatným přesvědčením. Kdo nakonec zvítězí proti svému vnitřnímu maloměšťákovi?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz