Barking In Essex

Titul v originále: Barking In Essex

Autor: Clive Exton
Žánr: černá komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Clive Exton (Velká Británie)

BARKING IN ESSEX (BARKING V ESSEXU)

2 m, 3 ž

černá komedie

Algie Packer, nejznámější gangster z idylického hrabství Essex, už zanedlouho vyjde z vězení, kde si odkroutil sedm let. Má v úmyslu vrátit se domů, aby si zde vyzvedl svoji tajnou kořist – více než tři a půl milionu liber v neoznačených bankovkách. Jenže jeho rodina má před ním také co skrývat… Packerovi jsou roztomilá, ale zcela dysfunkční rodina: Algieho poněkud natvrdlý bratr Darnley je vesnickým blbečkem kriminálního podsvětí, jejich společná matka Emmie vládne tvrdou rukou nejen jemu, ale i jeho ženě Chrissie. Do jejich blahobytného světa přijde zpráva o Algieho blížícím se propuštění jako blesk z čistého nebe. Ba co víc, přinese ji Allegra Tennysonová, což je, jak se ukáže, Algieho snoubenka, dívka z vyšších kruhů, která má o všem přehled. Mnoho času nezbývá, a tak Emmie povolá souseda, již trochu přestárlého mafiána jménem Rocco…

Světová premiéra gangsterské komedie britského a hollywoodského scénáristy se chystá pro londýnský West End Wyndham´s Theatre v září 2013. Clive Exton (1930-2007) proslul zejména scénáři ke 20 epizodám z proslulého seriálu Hercule Poirot.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz