Bandscheibenvorfall

Titul v originále: Bandscheibenvorfall

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Ingrid Lausund(ová) (Německo)

BANDSCHEIBENVORFALL (PŘÍPAD ZBORCENÉ PÁTEŘE)

3 m, 2 ž

komedie

Autorka ve svých hrách analyzuje mezilidské vztahy, notoricky známé vzorce chování a sociální otázky. Jedním z výrazných rysů jejích her jsou silné groteskní a satirické momenty. Ve hře Případ zborcené páteře se zabývá neurotickými projevy chování zaměstnanců jedné blíže neurčené firmy.

Tři schody vedou k velkým křídlovým dveřím, za kterými sedí šéf. Světlo u dveří a ponižující zvuk signalizují, kdy má vstoupit někdo z přítomných zaměstnanců. Všichni věří na postup v kariéře a navenek působí sebevědomě. Uvnitř jsou však slabí a frustrovaní. Své agrese se marně snaží ovládnout sebedestrukcí nebo úniky do světa snů. Mají strach jeden z druhého, nejvíce však z onoho ponižujícího zvuku. Navzájem se všemožně snaží přelstít, vyšachovat. Postupně však každý odhaluje své slabé stránky a najednou vycházejí na povrch všechny nevyslovené vášně, zamilovanosti a dětská přání. Do dveří k šéfovi vcházejí suverénně, nazpět se vracejí potupení a žalostní, odhodlaní k jakémukoli kompromisu. A i když už se podmínky zdají být nesnesitelné, zůstávají poddajní a překvapivě ohební...


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz