Ash Boy

Titul v originále: Ash Boy

Autor: Chris Lee
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Chris Lee (Irsko)

ASH BOY

2 m, 1 ž

Příběh o tom, co se stane, když do křehkého světa vstoupí někdo cizí. Jack bydlí v Londýně v podkrovním bytě se svou starou matkou, Irkou Eve, a snaží se je oba ochránit před vnějším světem. Domnívá se, že sousedi je špehují a donášejí na ně, a chce jejich byt zabezpečit před kamerami a štěnicemi. Eve bezmocně sleduje, jak se jeho šílenství stále zhoršuje. Jednoho dne Jack požádá jednoho muže, aby mu pomohl v jeho činnosti. Je to Benny, okouzlující alkoholik ze Skotska. Benny tvrdí, že se vyzná v elektřině. Jeho přítomnost ovšem naruší rovnováhu v Jackově domácnosti. Jak Benny proniká do jejich životů, jeho charisma je čím dál tím ničivější, až dojde k závěrečnému nevyhnutelnému střetu. Překoná Jackovo šílenství Bennyho zlobu a dokáže Eve žít tak dlouho, aby za svého syna mohla bojovat?

Ash Boy je hra tří linií, poetická meditace na téma psychického týrání a zároveň hledání okamžiku rozpadu rodiny pod vlivem vetřelce nahlížené se značně černým humorem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz