Arthur & Claire

Titul v originále: Arthur & Claire

Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Paul Vögel (Rakousko)

ARTHUR A CLAIRE (ARTHUR & CLAIRE)

přeložila Magdalena Štulcová

2 m, 1 ž

tragikomedie

Dva kandidáti na sebevraždu, které osud přiměl setkat se a narážet do sebe. Arthur si užije fajnovou večeři pro jednoho v luxusním hotelu v Amsterodamu, ještě jednou prolétne dopis na rozloučenou dětem a bývalé manželce. Arthur je učitel tělocviku, zapřísáhlý nekuřák a má rakovinu plic v pokročilém stadiu. Druhého dne chce důstojně ukončit život.

Poslední večer je příjemný a vše běží jako po drátkách, jenom ho ze sousedního pokoje ruší hlasitá hudba. Když si tam chce stěžovat, seznámí se s mladou Claire, která se právě chystala ukončit život proříznutím hrdla. A v obou se tak probouzí chuť k životu.

Autor napsal černohumornou, ale i soucitnou hru, smutná výchozí situace je vyprávěna tak, že nutí diváka k smíchu. Jak totiž najít argumenty pro vlastní sebevraždu a zároveň někoho jiného přesvědčovat o kráse žití? Pohnutě komický boj o lidskou existenci.

Hru u nás uvede divadelní společnost SpoluHra v Divadle v Celetné v roce 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz