Answering Machine

Titul v originále: Answering Machine

Autor: Finn Iunker
Žánr: hra
Překladatel: Eva Dohnálková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Finn Iunker (Norsko)

THE ANSWERING MACHINE

přeložila Eva Dohnálková

variabilní obsazení

Text má vypravěče v první osobě (ona nebo on), je ovšem možné, že postav je více. Jsme vrženi mezi líčení z cest, odkazy na obor logiky, odborné teoretické otázky a problémy, jaké přináší výchova puberťaček. Možná, že jde o to prožít a zapamatovat si – a také o nemožnost obojího. The Answering Machine je kompaktním prozaickým textem, který se na mnoha místech rozpadá, často slovo za slovem. Kdyby nebylo podtitulu „text pro divadlo“, nic by nenapovídalo tomu, že se jedná o dramatický text.

Debutová hra Finna Iunkera (nar. 1969) Hra napsaná v roce 1994 neodpovídá běžné podobě divadelních her. Tento text byl mnohokrát inscenován, mezi jinými ho režíroval americký kultovní režisér John Jesurun a jako monolog ho uvedlo belgické divadelní uskupení tg Stan. Naposledy byla hra uvedená švédským divadlem Cinnober (2012) a divadlem v peruánské Limě (2013). Finn Iunker je spoluvydavatel literárního periodika Vagant, přednášel v Leuven, Antwerpách, Bruselu a Montrealu. Dále také přeložil díla Sarah Kane, Franze Xavera Kroetze, Davida Mameta a dalších.

Hra byla u nás uvedena coby scénické čtení v podání Divadla Feste v brněnské Špitálce v květnu 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz