Alone at the Beach

Titul v originále: Alone at the Beach

Autor: Richard Dresser
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Richard Dresser (USA)

ALONE AT THE BEACH (SÁM NA PLÁŽI)

4 m, 3 ž

George se rozhodl odejít z města. Přestěhoval se do domu nedaleko pláže, který zdědil po babičce. Aby dům udržel, dá si inzerát, že pronajímá pokoje na léto. Sejde se tu společnost pěti lidí, kteří mají potíže vydržet spolu už první večer. A čeká je celé léto.

Televizní reportérka Lonnie si přiveze psa Drakea, ke kterému se upnula po rozvodu. Robbie dorazí s kytarou, na níž neumí hrát, ale osvědčila se mu jako rekvizita při balení holek. Uzavřená právnička Chris si sebou jako četbu na pláž bere Kafku. Alex má alergii na slunce a neustále mluví o počítačích. Poslední je rozvedená Molly, do níž se George zamiluje a zdá se, že oboustranný vztah se vyvíjí dobře, dokud se Molly nerozhodne vrátit k bývalému manželovi Joeovi, který je shodou okolností Georgův psychoalanytik. George chystá pro Molly oslavu narozenin a nic netuší, když se ve dveřích objeví Molly s Joem. Joe uspořádá kolektivní sezení, aby se "vyčistil vzduch".

Léto končí, hosté se stihli navzájem poznat a zjistili, že mají společného více, než se na první pohled zdálo. Poznali víc i sami sebe a rozjíždějí se zpátky do města.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz