After You With the Milk

Titul v originále: After You With the Milk

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Ben Travers (Velká Británie)

AFTER YOU WITH THE MILK (PO TOBĚ S MLÉKEM)

3 m, 2 ž

komedie

Typická britská předválečná rozverná salonní komedie se odehrává za vlny veder v Londýně v roce 1935. Dottie je mladá paní se srdcem na pravém místě, jejíž neschopnost říci v určitých situacích ne ji ovšem dostává do zapeklitých situací, jež se stále vrší a zacyklují. Je sice vdaná za skvělého muže, Fred už má ale bohužel svůj věk a navíc není přítomný: zotavuje se v nemocnici z lehkého záchvatu mrtvice. V domě, kde očekává jeho návrat, se objeví jednak jeho marnotratný syn Ricky, po letech strávených v Austrálii doufající ve smíření s otcem (a finanční výpomoc), a dále soused Don, kterého Dottie ze soucitu učinila svým milencem.

Potíž je v tom, že Ricky měl kdysi poměr s první Donovou manželkou. Don má navíc pocit, že před Rickym si nemůže být jista žádná žena – ať je to Dottie, nebo Donova současná žena Leila, která se v Dottiině domě jako na potvoru také objeví – žárlící a opilá. Dottie mezi všemi těmito navzájem se napadajícími lidmi provádí tanec mezi vejci a přitom – samozřejmě – zvolna podléhá Rickyho kouzlu. Fredův návrat z nemocnice vše ještě zkomplikuje – jeho důvtipnost si však najde cestu jejich milosrdnými lžemi (nesmí se přece rozčilovat!) a Fred nakonec triumfuje, když z prekérní situace nalezne řešení, jehož velkorysost potenciální cizoložnici doslova odzbrojí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz