Affair

Titul v originále: Affair

Autor: Colette Freedman
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Colette Freedman(ová) (USA)

THE AFFAIR (ROMÁNEK)

1 m, 3 ž

Příběh této hry vypráví přesně o tom, co je obsaženo v názvu: tedy o aférce - románku. Přesněji o tom, jak se s takovou situací vyrovnávají všechny strany od samého začátku až do zdárného konce. Robert se svou manželkou založil reklamní firmu R&K. Kathy ovšem po určité době odešla z vedení firmy, aby se starala o rodinu a domácnost. Robert sám nikdy na nevěru nepomyslel, ani když se poprvé setkal se Stephanie a zaměstnal ji ve své firmě. Teprve po několika letech, když se Stephanie vrátila do města z Evropy, kde pracovala, se s ní začal scházet. Manželství, které bylo už od prvního Robertova setkání se Stephanie, pošramoceno Kathyninými pochybami, se od té doby muselo vyrovnávat s těžkou zkouškou Robertových lží a Kathyniny trpělivosti.

Hra výborně zachycuje pohledy všech tří stran, jelikož je převážně složená z monologů jednotlivých postav. Vystupují zde ještě tři ženské postavy - všechny hrané jednou osobou - a to Stephaninina matka, Robertova sekretářka Maureen a sousedka Kathy a Roberta. Tyto postavy vždy vystupují v kratších scénách, kde vedou dialogy s oběma ženskými postavami.

Autorka napsala stejnojmenný román, který vyšel v lednu roku 2013.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz