A pozdravuj Sofii

Titul v originále: A pozdravuj Sofii

Autor: Lucie Pilařová
Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 5

Lucie Pilařová

A POZDRAVUJ SOFII

3 – 4 m, 5 – 6 ž

hra nejen pro studentské divadlo

V kavárně se scházejí dva studenti. Poněkud povrchní student žurnalistiky - Jura a přemýšlivý student filozofie - Gianny. Původně se jedná jen o to, napsat seminární práci s názvem „Přínos antického dramatu dnešnímu světu“. Gianny neochotně slíbí pomoc Jurovi jen kvůli společné známé (či spíše bývalé lásce) Sylvě.

Zprvu nudná přednáška o antickém dramatu se mění v zajímavou zápletku tím, že antické postavy se na jevišti opravdu objevují (např. spartanský bojovník, bohyně Denétér, polobůh Satyr, ztělesněná filoSofie, ....) a jako živé kulisy slouží k poznání životního názoru obou mladíků. V druhé půli jsou však sami stržení do reality antického světa.

Hra, která obsahuje vtipnou nadsázku v pantomimických scénkách, se mění v příběh, ve kterém jsou oba hrdinové spojení víc, než čekali. Oba se musí vyrovnat se stejnou situací, kterou (v antickém světě otrokyně – Sylva) způsobí svým rozhodnutím, kdy musí volit mezi dvěma zly.

Hra byla původně napsána pro studentské divadlo, ale sklidila úspěch i před širokým publikem. Může být obsazena herci různého věku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz