54% Acrylic

Titul v originále: 54% Acrylic

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

David Harrower (Velká Británie)

54% ACRYLIC (54% PRYSKYŘICE)

1 m, 1 ž, 1 hlas

Gerry pracuje jako tajná ostraha v obchodním domě. Jeho úkolem je vytipovat, sledovat a dopadnout při činu pachatele krádeží. Do úseku dámské konfekce přijde mladá dívka, Marion. I když sem nevstoupila s úmyslem krást, ve chvíli, kdy si v kabince vyzkouší šaty, napadne ji schovat tenhle malý, nenápadný kousek látky pod bundu a odejít. Gerrymu je zákaznice podezřelá a rozhodne se ji sledovat. Případ ho tak pohltí, že postupně ani nedbá na upozornění svého nadřízeného (Hlas z vysílačky), který jej žádá, aby se nevzdaloval ze svého stanoviště.

Gerry však nadále sleduje Marion, vyjde za ní na ulici, kde dívka vytáhne šaty zpod bundy. Gerry má důkaz, ale Marion zjistí že je sledována a dá se na útěk. Gerry, i přes další nařízení od svého koordinátora, pokračuje za ní. Marion dostihne zcela vyčerpán ve slepé ulici, hovoří spolu, Gerry ji chce odvést zpět. Marion se brání a v nestřežené chvíli se dává znovu na útěk. Honička pokračuje, ale v jejím vrcholu je Marion sražena projíždějícím autem. Gerry zůstává u ní a volá záchranku.

Hra je koncepčně rozdělena do dvou rovin. V první Gerry a Marion střídavě vyprávějí, ze svého úhlu pohledu, celý příběh.Ve druhé, blíže časově nespecifikované, spolu hovoří a celou událost reflektují.

Fabule hry je velmi prostá, důraz je kladen na důkladné prozkoumání cesty ke kořenům vnitřních pohnutek a detailní obraz následného jednání.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz