50 Ways to Leave Your Lover

Titul v originále: 50 Ways to Leave Your Lover

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Leah Chillery, Ben Ellis, Stacy Gregg, Lucy Kirwood, Ben Schiffer (Velká Británie)

50 WAYS TO LEAVE YOUR LOVER (50 ZPŮSOBŮ, JAK OPUSTIT MILENCE)

2 m, 2 ž

 

„Už tě nemiluju. Necítím se připravený/á na vztah. Někoho mám. Nemůžeme být prostě kamarádi?“ Před sebou máme jevištní encyklopedii rozchodů, pojmenovanou podle písně Paula Simona.

Hned z prvního výstupu, kterým zrazená dívka jménem Rosalinda uvádí publikum do problému, pochopíme, že půjde spíš o komickou stránku věci než o zoufalá srdce a nostalgii (i když ta k věci samozřejmě patří a autoři se jí úplně nevyhýbají). Rosalinda jadrně popisuje, jak se jí jeden kluk jménem Romeo snažil zamotat hlavu romantickými plky, a když mu na to skočila, pustil ji k vodě kvůli její pitomé sestřenici Juliet, o které přece každý ví, že nemá morál, s Antoniem se osahávala za sámoškou a s Petrucciem to došlo ještě dál.

Jednotlivé případy jsou popsány rozmanitě (monology i básně) a přesně – máme tu pár, který se rozchází celý život, ale nakonec spolu k oboustranné spokojenosti zestárne, dvojici, která si tak dokonale rozumí, že se zároveň s humorem rozhodne, kdy je třeba skončit, váhavce, který tak dlouho plánuje, jak to podat, až nakonec sám dostane kopačky. Pravděpodobnost, že se v některé postavě poznáte, hraničí skoro s jistotou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz