49 Och Ett Halvt

Titul v originále:

Autor: Lolo Amble
Žánr: aktovka
Jazyk: švédština
Postavy: muži 4 ženy 2

Lolo Amble (Švédsko)

49 OCH ETT HALVT (49 A PŮL)

1 m, 1 ž

jednoaktovka

Poetická a lehce absurdní hra s nádechem komedie o krizi středního věku. Jak titul napovídá, hlavní hrdince je 49 a půl. Blíží se jí padesátka a ona bilancuje. Přežila rakovinu, dospělý syn se odstěhoval z domu a ona potkala nového přítele, se kterým odjela na Riviéru.

Celá hra je pojatá jako zpověď u psychologa, kterého nikdo nevidí, neboť je za zástěnou. Je tam vůbec někdo a poslouchá? Hlavní hrdinka se ve své výpovědi přiznává k pocitu, že v ní je ještě jedna bytost, která drží prst na spoušti a může každým okamžikem vystřelit a tím ji zabít. Z ženy doslova vystupují vzpomínky i postavy její minulosti a mísí se s živou přítomností na pláži Riviéry. Potkává muže, kteří ji zklamali, kteří žebrají, kteří lásku berou jen jako potvrzení své úžasné osoby a kteří se po světě pohybují ve světlemodrých plavkách.

Hra trefně vystihuje partnerské absurdity lidí, kteří si už odžili kus života, půl století, ale stále mají před sebou ještě tak 30 let hledání, cestování, nacházení, vzpomínání, romantických večeří, loučení, smíření a odpouštění.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz