13

Titul v originále: 13

Autor: Mike Bartlett
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 10 ženy 7

Mike Bartlett (Velká Británie)

13

9 m, 13 ž

Jedno ráno londýnského podzimu roku 2011. Po celém městě se lidé budí z identického strašidelného snu. V téže chvíli se po letech, kdy byl nezvěstný, vrací domů mladík jménem John. Nalézá zde hospodářský útlum, neúčinné veřejné protesty a ministerskou předsedkyni, která se chystá vyhlásit válku. Jenže John má vizi nové budoucnosti a jeho myšlenky inspirují vzrůstající počet následovníků. Když se konflikt na Středním Východě zdá nevyhnutelný, jejich protest směřuje do středu města, do sídla vlády, kde se náhodné události, znamení i vize střetávají s politickou realitou. „Chci, abyste si uvědomili, po čem toužíte, šli za tím se vším svým talentem a přesvědčením a vykašlali se na to, že možná vypadáte drze nebo hloupě, nebo staromódně… Všechno, co bude nakonec třeba, je víra.“ Hra, situovaná do temné a magické krajiny zpívajících důchodců, fanatických ateistů a hrozící apokalypsy, zachycuje Londýn povědomý i cizí, Londýn, na pokraji propasti.

Další hra nové hvězdy britské dramatiky (Cock, Love, Love, Love, Earthquakes in London) měla světovou premiéru 25.10.2011 v londýnském National Theatre na scéně Olivierova divadla.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz