10 Out of 12

Titul v originále:

Autor: Anne Washburn
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 2

Ann Washburn(ová) (USA)

10 OUT OF 12 (DESET Z DVANÁCTI)

5 m, 2 ž

Publikum vidí pouze herce a režiséra, ale je zde ještě spousta dalších důležitých lidí (osvětlovači, kostymérka, technici), kteří přebývají někde v útrobách divadla, a slyšíme pouze jejich hlasy. Zkoušení se pomalu a obtížně sune dopředu, jednou nefunguje světlo, pak herečka udělá scénu kvůli kostýmu, režisérovi místy nerozumí nikdo, možná ani on sám sobě, nedaří se najít ten správný zvuk, který by dokreslil dění na scéně…

Zaslechneme rozhovory z kabiny techniků (o jídle, o osobním trenérovi, o tom, jak se jeden z techniků pořezal, ale chce zkoušku dotáhnout do konce), hádky a vzpomínky herců na vzory, které určily jejich kariéru. Vlastní hru, na které se pracuje, uvidíme jen ve zlomcích, hlavní je ten podivný svět, který kolem nové inscenace vzniká. Vše vrcholí roztančenou scénou a společným zpěvem, velkolepou chválou divadelního bláznovství.

Ann Washburnová si zapisovala zajímavé a zábavné hlášky z divadelních zkoušek skoro deset let. Výsledkem je divadelní text, který poprvé uvedla newyorská off-off-broadwayská scéna Soho Rep v červnu 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz