Karl Gassauer

dramatik

dramatik a scénárista  (1931, Praha)

Vystudoval divadelní akademie ve Výmaru a v Lipsku a ponejvíc spolupracoval s divadly  Volksbühne Berlin a  Maxim-Gorki-Theater Berlin.
Pro Státní divadlo v tehdejším Karl-Marx Stadtu adaptoval v roce 1977 knížku Karla Čapka – Jak vzniká divadlo (Wie ein Theaterstück entsteht), v roce 1971 pro berlínské divadlo Maxim-Gorki-Theater adaptoval Goldoniho komedii Báječná žena (La Donna di garbo). Nejúspěšnější se ale stala  jeho komedie Casanova na duchcovském zámku (Casanova auf Schloß Dux), která byla napsaná v roce 1981 pro herce Wolfa Kaisera a Marianne Wunscherovou. V roce 1983  byla natočena Martinem Eckermannem pro státní televizi NDR a později byla znovu uvedena na mnoha scénách. Karl Gassauer je autorem a režisérem televizní komedie Příběhy jedné noci (Geschichten einer Nacht)  z roku 1990 a spoluscenáristou televizní série Schauspielereien (Herectví) pro tehdejší východoněmeckou stanici DFF.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Aura-Pont, s.r.o.

tel: +420 603 265 067
email: aura-pont@aura-pont.cz