Zamilovaný Shakespeare


Lee Hall, Tom Stoppard (Velká Británie)

ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE (SHAKESPEARE IN LOVE)

přeložila Jitka Sloupová

19 m, 6 ž

dramatizace / romantická komedie o lásce a divadle

 

Divadelní verze stejnojmenného slavného filmu, která se v roce 2014 stala jednou z největších londýnských událostí posledních let - filmové zpracování Zamilovaného Shakespeara, na kterém se významnou měrou podílel jeden z největších světových dramatiků Tom Stoppard (autor česko-židovského původu), bylo oceněno sedmi Oscary a řadou dalších významných filmařských cen.

Mladý básník a dramatik Will Shakespeare musí co možná nejdříve dokončit svou novou hru, nedostává se mu ale sil ani inspirace. Múzou se mu po náhodném setkání, které jako by vypadlo ze Shakespearových slavných her, stane mladá a krásná Viola. Tase ovšem zároveň sama touží dostat k divadlu jako herečka, ale protože v Shakespearově době bylo herectví ženám zapovězeno, uchýlí se ke lsti a pronikne do Shakespearova souboru převlečena za chlapce. Na pozadí záměny postav, velké lásky, omylů a nedorozumění, intrik, obchodních machinací i neobyčejně zábavně a trefně zachyceného divadelního zákulisí, se tak odehrává okouzlující fiktivní příběh o tom, jak vznikla nejslavnější hra všech dob Romeo a Julie.

Česká premiéra proběhla v listopadu 2016 v Městském divadle v Brně, jen do konce roku 2017 byla hra uvedena v dalších třech divadlech.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English