Workshop - Teatr.doc, verbatim a 1968


Srdečně vás spolu s Terezou Krčálovou zveme na další worshop týkající se ruské dramatiky a metody verbatim, tentokrát do pražského Studia hrdinů.

 

Termín konání workshopu: 22. – 25.11. 2012

 

Místo konání workshopu: Studio hrdinů, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7

Workshop bude probíhat každý den od 11:00 do 16:00 s přestávkou na oběd.

 

Workshop, kde se seznámíte s tím, jak využít metody dokumentárního dramatu (verbatim, life game, vlastní metody Teatr.doc) k zachycení mezikulturní problematiky. Workshop se zaměřuje na možnosti práce s dokumentárním materiálem při vzniku divadelního textu a následného představení. Jádrem workshopu bude zkoumání otázky společných historických událostí dvou různých kultur a na ně navazujících kulturních stereotypů, jejichž recepce v současnosti se stává impulsem pro umělecké ztvárnění. Workshop by měl být impulsem pro další spolupráci nad společným rusko-českým projektem, v jehož rámci vzniknou dramatické texty o událostech spojených s invazí vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Na workshopu se mj. představí dramatici z Teatr.doc Durněnkov a Kazačkov.

 

Program workshopu:

 

1. den - seznámení, předání zkušenosti s podobnými projekty

2. den - metody současného dokumentárního divadla, praktická část

3. den - diskuse o projektu Pražské jaro, hledání témat

4. den - pokračování diskuse o projektu, možnosti formátu

 

Workshop je určen pro všechny zájemce, které zajímá dokumentarismus v divadle i zvolené téma. Každý účastník zaplatí registrační poplatek 100 Kč. Registrujte se prosím u Terezy Krčálové na: tereza_k(zavinac)hotmail(tecka)com, tel.: 777 887 174.

 


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk

Česky / English